2. liga: Kladno – KŠ Tietz „B“

Domácí nedělní utkání proti Karlovarskému „Béčku“ – KŠ Tietz „B“ se neslo na vlně očekávání jednoho z rozhodujících zápasů. Zvláštní proto bylo, když jsem v předvečer důležité neděle potkal ve výčepu našeho kapitána Adama Čápa v bujařejší náladě, než je obvyklé. Alespoň jsem si ale ujasnili, že zítra skutečně hrajeme a domluvili se, že ho v neděli vyzvednu v 9:20. Ráno mi sice Adam napsal, že to stíhá až v 9:30, ale to byla zanedbatelná komplikace – času navíc jsem využil pro přípravu větší svačiny a díky tomu možná netrpěl u partie hlady, takže kdo ví, jestli se mi kvůli Adamovu rannímu zpoždění nehrálo nakonec lépe…

Na zápas jsme nastoupili bez Vaška Kotyka na druhé šachovnici, který vtipně zrušil svojí účast sice týden před zápasem, ale bez udání jakéhokoliv důvodu – je vidět, že je nejmladším členem týmu a od nás starších a zkušenějších se má ještě co učit… 😛 Síla našeho oddílu nikdy nespočívala v porážení soupeřů, které jsme herně výrazně převyšovali. Právě naopak – jsme schopni porazit neporazitelné, ale také prohrát téměř s kýmkoliv. Proto bylo dost zarážející, že od prvních chvil zápasu jsme měli nad Vary převahu.

Jestli se dá něco nazvat absolutní jistotou od začátku do konce, je to jednoznačně tento zápas. Udolat soupeře jsme dokázali na všech prvních čtyřech deskách! Prakticky všichni naši přední hráči (kromě mě) drželi výhodu na své straně od začátku až do konce partie. Já jsem po půlhodinovém promýšlení zahrál chybu, která mě donutila získat věž za dvě figury, ale příhodným trikem jsem získal materiál zpátky a nakonec mi zbyl pěšec do střelcové koncovky s výrazně aktivnějším králem. Velký boj se odehrál na šesté šachovnici u Petra Gutmana. který trpěl jako týraný pes tlučený v koutku, dokud se mu houževnatou obranou nepovedlo získat kvalitu, kterou však díky vynalézavé hře soupeře nedokázal proměnit v celý bod. Podobně na tom byl i Jarda Satranský na páté, kterému se příliš nevydařila vídeňská bílými, ale celkem bez problémů dokázal udržet poměrně nekomfortní pozici. Míra Volf na sedmé přežil svou téměř jistou smrt (v podobě nutného odehrání asi dvaceti tahů pouze na třicetivteřinovém přídavku a nutno říct, že ve velmi komplikované pozici), kdy rozbil černé centrum, což mělo pro soupeře nevyhnutelné následky. Honzu Mišička jsem ani moc neviděl, ale vím, že říkal cosi o tom, že se tak důkladně započítal do varianty, která vedla do skvělé pozice, že prohodil pořadí tahů – a hnedle v partii tahal za kratší konec. Ale s jistotou jsme soupeře porazili 6,5:1,5.

ŠK Kladno

Karlovarský šachklub Tietz „B“

Čáp Adam

2253 1 0 1917

Kůsa Jakub

Freisler Pavel

2232 1 0 2036 Musil Miroslav
Vondra Zbyněk 2148 1 0 1950

Špička Jan H

Haman Jakub

2232 1 0 2009 Fric Pavel

Satranský Jaroslav

2193 ½ ½ 2084 Hlaváček Tomáš

Gutman Petr

2093 ½ ½

Velychko Ihor

Volf Jaromír 2091 1 0 2037

Hüttner Miloš

Mišičko Ján 2066 ½ ½ 1969

Nový Daniel

6 ½ – 1 ½

Každopádně po této výhře nám spadl jeden z menších kamenů ze srdce a jsme nyní blíže udržení se v soutěži. Nicméně, alespoň jednu výhru to ještě bude chtít, držte nám palce!

Výhru vymýšlející Petr Gutman
Výhru hledající Petr Gutman

Napsat komentář