V novém roce pěkně zostra

Do nového roku jsme si s Kubou Hamanem řekli, že těm našim „těžkým bijcům“ v našem týmu musíme trošku rozproudit krev v žilách a rozhodli jsme se uspořádat malý šachový turnájek.

Nepotvrdili bychom že jsme šachisti, kdyby nový rok pro nás neznamenal až konec ledna, a tudíž jsme se s pouhým měsíčním zpožděním 30.1.2019 sešli v krásném počtu deseti hráčů.

Začátek byl v 18 hodin a pro mě bylo překvapení, že již v 18:10 nás na místě bylo 8!!! Jak říkám, na šachisty něco naprosto nevídaného a heroického. Jediný kdo měl dorazit a nebyl přítomen byl Honza Mišičko. Neváhal jsem a volal jsem, co se děje. Po krátkém rozhovoru, který probíhal ve stylu:

  • Já: Kde jste?
  • Honza: Doma, kde bych měl být?
  • Já: No už deset minut máte být na turnaji.
  • Honza: Turnaji? Dneska už je středa??
  • Já: (povedlo se mi zadržet výbuch smíchu, na chvíli) Ano, dneska je středa a dneska je ten turnájek. Je nás 8, tak vemte Honzika a doražte.
  • Honza: Sakra, dobře, za chvíli vyrážím.

Po krátkém vyjasnění co je za den, jsme věděli že nás bude deset, a já potom co jsem se přestal smát jsem si podvědomě oddychnul, že akce má potenciál na vydaření se, protože bez problémů tohoto typu bychom to nebyli my 😀

Samotný turnájek proběhl za skvělé atmosféry a bez žádných problémů. Hrál se tempem 6min+3s/tah, systémem každý s každým. Vítězem se stal náš borec Pavel Freisler se ziskem sedmi bodů z devíti! Zpětně gratulujeme a doufáme, že pro příště už se nebude bát hrát bleskovky a nebude říkat, že kdo s ním nevyhraje tak bude mít ostudu 😀

 

Závěrem přikládám ilustrační foto jak to vypadalo.

Napsat komentář